Evaluare Nationala 2027 - pagina 22

Evaluare Nationala

Examenele de Evaluare Nationala la clasa a VIII-a si de Bacalaureat ar putea fi eliminate, deoarece nu evalueaza in mod pertinent cunostintele elevilor.... Citeste articolul

Rezultate Evaluare Nationala 2015

26 Iun. 2015

Ministerului Educatiei a publicat rezultatele obtinute de elevii claselor a VIII-a la Evaluarea Nationala 2015.... Citeste articolul

Evaluarea Nationala 2015: subiectele la MATEMATICA

24 Iun. 2015

Proba de matematica incheie miercuri examenul de Evaluare Nationala 2015. Rezultatele obtinute de elevi vor contribui in proportie de 75% la admiterea la liceu.... Citeste articolul

A inceput Evaluarea Nationala 2015: proba de limba romana

22 Iun. 2015

Elevii claselor a VIII-a participa luni la proba de limba romana din cadrul Evaluarii Nationale 2015.... Citeste articolul

Evaluare Nationala 2015: subiecte la limba romana

19 Iun. 2015

Elevii claselor a VIII-a participa luni la proba scrisa de limba romana din cadrul Evaluarii Nationale 2015.... Citeste articolul

Calendar Evaluare Nationala 2015: Luni se desfasoara proba de Limba Romana

17 Iun. 2015

Incep emotiile pentru elevii claselor a VIII-a. Luni debuteaza examenul de Evaluare Nationala 2015, cu proba de limba romana.... Citeste articolul

Au inceput inscrierile pentru Evaluarea Nationala 2015

15 Iun. 2015

Absolventii claselor a VIII-a se vor putea inscrie, incepand de luni pana miercuri, la Evaluarea Nationala, potrivit calendarului aprobat de MECS. Prima proba a evaluarii nationale, cea la limba si li... Citeste articolul

Elevii de clasa a VIII-a au incheiat cursurile gimnaziale. Calendar Evaluare Nationala 2015

12 Iun. 2015

Elevii claselor a VIII-a incheie vineri cursurile ciclului gimnazial si se pregatesc cu emotie de primul examen important din viata lor: Evaluarea Nationala 2015.... Citeste articolul

Evaluare Nationala 2015, sesiunea speciala: descarcati subiectele la MATEMATICA

11 Iun. 2015

Olimpicii de clasa a VIII-a au participat miercuri la proba de matematica din cadrul sesiunii speciale a Evaluarii Nationale. Descarcati de mai jos subiectele si baremul de corectare la matematica.... Citeste articolul

A inceput sesiunea speciala a Evaluarii Nationale 2015: subiectele la limba romana

10 Iun. 2015

Elevii claselor a VIII-a, care fac parte din loturile nationale de olimpici sau de sportivi, participa in aceasta saptamana la sesiunea speciala a examenului de Evaluare Nationala 2015.... Citeste articolul

Elevii claselor a VI-a participa la Evaluarea Nationala la Matematica si Stiintele Naturii

03 Iun. 2015

Aproximativ 200.000 de elevi de clasa a VI-a participa la testarea interdisciplinara la Matematica si Stiintele Naturii, care se va desfasura in salile de clasa in care elevii invata in mod obisnuit.... Citeste articolul

A inceput Evaluarea Nationala la clasa a VI-a

02 Iun. 2015

Aproximativ 200.000 de elevi de clasa a VI-a au inceput marti testarile in cadrul Evaluarii Nationale 2015.... Citeste articolul

Proiect: 3 probe in plus la Evaluarea Nationala de la sfarsitul clasei a VIII-a

02 Iun. 2015

Proiectul pentru modificarea Legii Educatiei, realizat in martie de mai multi parlamentari, reprezinta de fapt o revenire la sistemul existent cu multi ani in urma. Practic, daca va fi adoptat, proiec... Citeste articolul

Evaluarea Nationala 2015, clasa a IV-a: elevii sunt testati la matematica

27 Mai. 2015

Evaluarea Nationala 2015 la clasa a IV-a continua miercuri cu proba de matematica.... Citeste articolul

Trucuri pentru NOTA 10 la Evaluarea Nationala 2015

26 Mai. 2015

Copilul dvs. este elev in clasa a VI-a? Inseamna ca stiti exact ca aceasta este una dintre cele mai tensionate, aglomerate si stresante perioade din viata lui.... Citeste articolul

A inceput Evaluarea Nationala 2015 pentru clasa a IV-a: Subiectele la limba romana

26 Mai. 2015

Elevii claselor a IV-a au intrat de marti in febra examenelor de Evaluare Nationala 2015, cand au fost testati la limba romana.... Citeste articolul

eNews Portal INVATAMANT
Raport GRATUIT
Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala
Pregatire pentru NOTA 10
(chiar si in vacanta)!
Clasele II, IV, VI
si (mai ales)
clasa a VIII a
Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala
Explicatii clare pentru
evaluarea copiilor tăi


Portalinvatamant.ro - Informatii si stiri din educatie - scoala primara, scoala gimnaziala si liceu
Evaluare Nationala!
Pregatire pentru
NOTA 10
(chiar si in vacanta)!
Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala
Clasele II, IV, VI
si (mai ales) clasa a VIII a

Explicatii clare pentru evaluarea copiilor tăi
Informatii utile despre educatia copilului tau.

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016
x